Přeskočit na obsah

Montáž LTE/5G přípojek

Velkou částí mé pracovní náplně je montáž LTE/5G přípojek pro mobilní operátory. To se skládá z umístění antény na vhodné místo, natažení UTP/STP kabeláže a finální zapojení a konfigurace domácího routeru.

Osazení racku (síťového rozvaděče)

Každý moderní objekt, ať už se jedná o bytový dům, rodinný dům nebo firemní halu by měl mít svůj rack neboli síťový rozvaděč. Jedná se o místo, kde se většinou slučují všechny síťové kabely, které jsou v objektu natažené. V racku je nejčastěji umístěný i router, případně záznamové zařízení pro kamerový systém.

Diagnostika a rozšíření LAN a WIFI sítí

Způsobů, jak ve vašem objektu docílit kvalitního WIFI signálu je několik. V ideálním případě se využije nového přístupového bodu, který se propojí s hlavním routerem. Pokud není možno tahat ethernetový kabel, lze využít i několika jednotek, které se spolu propojí bezdrátově a vytvoří tak jednotnou MESH síť. Na velké vzdálenosti zejména ve velkých firemních areálech lze také využít směrové antény, které obejdou nutnost tahat několik desítek, nebo stovek metrů kabelu.

Kamerové systémy a zabezpečovací tech. Jablotron

Čím dál více nově postavených nemovitostí má přípravu pro kamery a zabezpečovací periferie, které slouží k zabezpečení vašeho objektu. Pokud taková příprava není, je podobně jako u rozšíření WIFI sítě několik alternativ, které se dají při instalaci využít. Od roku 2023 jsem certifikovaným instalačním partnerem české firmy Jablotron.

IT servis a poradenství

Mezi mé další služby patří i celkový IT servis a poradenství. Postarám se tedy o udržování vašich počítačů a jiných zařízení, případně zkonzultujeme výběr nových jednotek a jejich následnou konfiguraci.

Zámečnictví

Od roku 2022 se také doplňkově zabývám výrobou různých zámečnických výrobků a konstrukcí. Některé realizace si lze také prohlédnout na webových stránkách www.mfmxparts.cz.